איאן סטיוארט בראיון ל"כלכליסט" | ספרי עליית הגגקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"כמה שעות אחרי תחילת הניסוי הופתע אסרינסקי לראות שהעטים מתחילים פתאום לשרבט במרץ רב, מה שהעיד על פעילות מוגברת של שרירי המוח והעיניים של הבן. אסרינסקי האב הניח שבנו התעורר, וניגש אליו כדי לראות מה קורה. כשפתח את דלת המעבדה, הוא נדהם לגלות שבנו ישן שנת ישרים"

בית ספר לשינה
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
מאמרים
איאן סטיוארט בראיון ל"כלכליסט"

איאן סטיוארט בראיון ל"כלכליסט"


פרופ' איאן סטיוארט מאוניברסיטת וורוויק הוא אחד המתמטיקאים החשובים בני זמננו. אלא שחשיבותו אינה נובעת ממחקרים מתמטיים פורצי דרך, אלא דווקא ממפעל חייו מעורר ההשראה: חיבור הציבור הרחב למתמטיקה. מה שריצ'רד דוקינס עשה לביולוגיה עם ספרו "הגן האנוכי" והבאים אחריו, עשה סטיוארט למתמטיקה באמצעות עשרות ספרי מדע פופולרי וטורים ב"סיינטיפיק אמריקן", שבהם פרסם חידות מתמטיות והסברים פשוטים למונחים מתמטיים סבוכים. כך הצליח לעשות את מה שנחשב לכמעט בלתי אפשרי: להפוך את המתמטיקה לסקסית בעיני ההמונים.

רבי־המכר שלו תורגמו לשלל שפות, ושניים מהם תורגמו לאחרונה לעברית - "לאלף את האינסוף", שמעניק סקירה בסיסית של 20 תחומים מתמטיים שונים (בהוצאת ספרי עליית הגג וידיעות ספרים), ו"תיבת האוצרות המתמטיים של פרופסור סטיוארט", שמרכז חידות מתמטיות משעשעות (בהוצאת כנרת, זמורה־ביתן).

לחצו לקריאת הראיון המלא